rJm1 pLPf38Кілька тижнів тому на сайті вишу була публікація про літній відпочинок на університетській базі «Синевир», що на Закарпатті. Студенти і викладачі НПУ імені М. П. Драгоманова, які дякували за те, що ми знову занурили їх в чудову закарпатську атмосферу. Тому хотілося б поділитися одним з листів, у якому студентка ІV курсу розповідає про свої враження від краси природи і затишку бази відпочинку.

 

"…Складно сприймати себе серйозно після усвідомлення, що раніше думав, що не любиш гори. Тепер я не розумію як їх можна не любити, і тим паче, як можна бути переконаним в цьому. Я говорю не про багатогодинні видряпування на верхівку найвищої точки України чи якоїсь області. Мова йде про про інакшість природи, ставлення людей і загальну атмосферу  середовища.

Знаєте, коли вважаєш себе гідним носити ім'я мізантропа чи справді відчуваєш бажання кинути все і поїхала світ за очі, певно, нема нічого краще. Звичайно, все суб'єктивно і для кожного своє "краще", але це моя суб'єктивна думка, яку я готова відстоювати.

Так от, в горах людей майже нема. Точніше є місцеві, яких, до речі, дуже складно зрозуміти через специфічний діалект та туристи, яких ти швидко запам’ятовуєш в обличчя, а за кілька днів ви вже вітаєтесь, наче давні друзі. Тому можна сказати, що людей немає, тим паче, якщо живеш більшість часу у великому місті. У цьому місці ти можеш уявити себе відлюдником, відчуваєш себе, наче на романтичному побаченні з великим світом. А ще за тиждень ти навіть звикаєш до того, що всі не просто привітні, а намагаються щось підказати, з чимось допомогти. Мабуть, не варто казати, як складно потім знову звикнути до похмурих та зайнятих мешканців мегаполісу.

Природа – окрема розмова. Чи траплялось з вами так, що від краси, яку ви бачите перед собою, у вас проступають сльози? У мене це вперше відбулось саме в Колочаві, коли ми під час заходу сонця піднялись на верхівку однієї, назвемо її, гірки, з яблунями. Це той випадок, коли ти розумієш, що варто цінувати мить, яка є «зараз і тут». До речі, щодо цінності моментів – у горах це усвідомлення швидко приходить, так як погода може бути вкрай мінливою. Ось кілька хвилин тому було сонце та літня спека, а ось – злива і градусів так 13°. У таку дощову погоду єдине бажання – сидіти на ґанку бази відпочинку та пити гарячий чай. Мінливість присутня і в самому ландшафті Колочави – ось гора, а ось уже потічок, водосховище, ліс, а для особливо культурно орієнтованих – десять музеїв.

Своє єднання з природою усвідомлюєш, коли несподівано для себе відкриваєш у собі бажання помацати усіх корівок, котиків, овечок, конячок, качечок, равликів та ящірок. А ще можна гуляти і раптом в якийсь момент усвідомити, що повітря чисте – і стояти й просто його вдихати. Кілька хвилин. І трава навкруги чиста. І вода, хоча з колочавського джерела пити не раджу, принаймні одразу.

Щодо самої університетської бази "Синевир" в Колочаві, то це одне з кращого, що є в нашому університеті. Кажу вам серйозно. Охайна територія, довкола чарівний краєвид, затишні і зручні кімнати, де живеш у своє задоволення, ніхто тебе не турбуватиме. У цьому році з’явився wi-fi! Одразу думаєш, що переглянеш останній сезон улюбленого серіала, але протягом всього відпочинку – жодної серії, бо такого більше бажання не виникає. Адже повсюди така краса! Єдиний недолік – відсутність кухні, де можна самостійно готувати , але є "Колиба" на території. Справді ідеальний бюджетний варіант.

Звичайно, найоптимальнішим варіантом є поїздка дружньою компанією, адже окрім гуляти, гуляти і ще раз гуляти, і надихатись краєвидами, інших розваг нема. Але в тому і сенс – відпочити від проблем, дедлайнів, соціальних мереж, натовпу. З власного досвіду скажу, що і вдвох з подругою нудьгувати не доведеться, єдина умова – потрібно бути трохи шаленими".

Владлена Герасименко,

студентка факультету філософської освіти і науки

   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

Facebook

   

Дні відкритих дверей  

дні відкритих дверей1

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Стратегічні завдання  

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 533 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   
   

Приймальна комісія

Адреса: 01601 м. Київ вул. Пирогова 9, кім 133.
Приймальна комісія працює:
Понеділок-п'ятниця
З 9:00 до 17:00, з 13:00 до 14:00 обідня перерва
Телефони для довідок: (044) 239-30-17, (044) 235-82-36
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу


НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка ::
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Вхід